Děkuji vám, voliči

15.10.2012 22:03

Vážení voliči ČSSD.

Děkuji Vám za důvěru, se kterou jste vhodili hlas pro ČSSD v uplynulých krajských volbách. Zvlášť pak si vážím toho, že spousta z vás udělala kroužek před mým jménem. Kroužků bylo tolik, že jsem přeskočila z 3. místa kandidátky na místo druhé. Děkuji vám za tuto důvěru.

 

Cituji z Českolipského deníku:

... O největší překvapení se ale postarali voliči v České Lípě. KSČM tu získala 2 156 hlasů z celkových 8 886 platných, tedy 24,26%. Po komunálních volbách v roce 2010 si svoji pozici ve městě potvrdila ale i ČSSD (20,79%).

Na vítěze krajských voleb Starosty pro LK tu oproti tomu slyšelo jen 12,42% voličů. ODS, která v Lípě hrála dlouho první housle, získala jen 9,98%. Ještě hůř dopadla TOP 09 (4,36) v čele s místostarostou Jiřím Kočandrlem...

Pilíře ČSSD jsou z Českolipska

Sociální demokraté v Libereckém kraji získali před čtyřmi lety v krajských volbách patnáct mandátů, uplynulý víkend byl pro ně katastrofou o osm křesel v krajském zastupitelstvu přišli. Už tak frustrující výsledek ještě svými hlasy zachraňovali kandidáti z Českolipska.

Když nebudeme počítat jedničku kandidátky Lenku Kadlecovou ze Skalice u České Lípy, byla největším „nosičem vody" v krajské ČSSD českolipská zastupitelka Romana Žatecká, která získala přes pět procent přednostních hlasů a přeskočila díky tomu radního pro sociální rezort Pavla Petráčka. Je novou krajskou zastupitelkou.

V preferenčních hlasech zastínil drtivou většinu radních z kraje i libereckou primátorku také novoborský zastupitel Stanislav Valdman. Jeho 687 preferenčních hlasů je čtvrtý nejlepší výsledek v ČSSD, ale na posun z 12. místa kandidátky to nestačilo.

 

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode