Dáme práci lidem ohroženým nezaměstnaností

17.06.2015 22:51

Čtyři pracovníky na pozice zřízené v rámci systému společensky účelných pracovních míst přijme od 1. července Město Česká Lípa. Rozhodli o tom českolipští radní na svém prvním červnovém zasedání. Tři z nich budou pracovat přímo na úřadě, čtvrtý z nich poté v sídle Městské policie Česká Lípa. Radnice tak dává příležitost skupinám ohroženým nezaměstnaností, tedy absolventům nebo lidem starším 50 let.


Pracovní smlouvu s těmito lidmi uzavře město na jeden rok. Jejich mzdu bude město dotovat z peněz od úřadu práce. Dva z těchto nových pracovníků budou zajišťovat především administrativní práce. Třetí z pracovníků bude zajišťovat ostrahu na odboru sociálních věcí a zdravotnictví, čtvrtý pomůže s implementací nového informačního systému pro městské strážníky.

"Kromě těchto lidí zaměstnává město dalších 65 osob jako pracovníky na veřejně prospěšné práce. Ti se starají o čistotu v ulicích, zeleň, lavičky, zastávky MHD nebo městské hřbitovy. Snažíme se, aby časově omezenou výpomoc lidí bez práce využily i naše příspěvkové organizace a školy, a to například na údržbu hřišť nebo venkovní úklid," uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

V současné době pracovníky na veřejně prospěšné práce nebo na pozici společensky účelném pracovním místě zaměstnává celkem osm příspěvkových organizací města. Ve většině těchto organizací se tito lidé starají o úklid, údržbu nebo fungují jako osobní asistenti. Další tři příspěvkové organizace o přijmutí člověka na veřejně prospěšné práce nebo na společensky účelné místo uvažují.

Zdroj: www.mucl.cz

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode