ČSSD v České Lípě podpořila vítěze voleb, nedůvěryhodné kandidáty nikoli

22.11.2018 17:43

Podpořili jsme vítěze komunálních voleb v našem městě, ale nepodpořili jsme plýtvání. Na ustavujícím zastupitelstvu města Česká Lípa 21.11.2018 dali zastupitelé zvolení za ČSSD důvěru nové starostce města Jitce Volfové a místostarostovi Martinu Brožovi (oba ANO2011). Podpořili jsme kandidáty za ANO2011, protože reprezentují vítěze komunálních voleb v našem městě. Nedali jsme však hlas Jaroslavu Turnhöferovi (Živá Lípa) při volbě místostarosty a nepodpořili jsme ani Michala Prokopa jako uvolněného radního (Živá Lípa).

J. Turnhöfer nepředstavil žádnou vizi svého působení ve veřejné funkci místostarosty, pouze se pochválil a konstatoval, že se na radnici těší. Podle našeho názoru bude zodpovídat za úzký okruh kompetencí. S jeho osobou se nám dále pojí hromada lží, které o ČSSD záměrně šíří mezi lidi a deformuje jimi veřejné mínění. Necítíme proto k jeho osobě důvěru ani respekt. Protože odmítáme zřizování zbytečných placených radničních pozic, hlas od ČSSD nedostal ani na uvolnění navržený M. Prokop. Máme čerstvou zkušenost, že agendu samosprávy v našem městě zvládne starosta/starostka se dvěma místostarosty, pokud se práci na radnici budou věnovat 24 hodin denně jako my. Návrh uvolnit radního také nenašel u ČSSD pochopení, považujeme ho za plýtvání veřejnými prostředky. Koalice kromě toho neuměla odpovědět ani na otázku, kolik tento extrabuřtík bude daňové poplatníky stát. Ostatně ani pan Prokop nenabídl žádnou vizi své veřejné a placené práce, pouze před volbou konstatoval, že „…nebude unavovat výčtem svých priorit, ale že Česká Lípa bude městem s vizí pro obyvatele i návštěvníky“. Protože oba návrhy nebyly zdůvodněny ani dostatečně – tedy na 4 – nehlasovali jsme pro ně.

K další placené radniční židli dodáváme jen tolik, že oproti původním slibům se paní starostka Volfová nečekaně rozhodla, že bude dál fungovat ještě jako radní Libereckého kraje. Je tedy nyní jasné, že kus práce v České Lípě za ni musí udělat někdo jiný, a toho je třeba pro ten supl uvolnit a zaplatit.   

Nepodpořili jsme ani návrh koalice na zvolení Martina Volfa členem Rady města a také předsedou finančního výboru. Oba tyto návrhy považujeme za střet zájmů, protože jak v radě města, tak ve výboru zasedne manželský pár Volfových a bude vládnout dvěma hlasy.  

Zastupitelé za ČSSD Mgr. Romana Žatecká a Ing. Petr Máška 

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode