ČSSD: Ať rozhodnou Českolipští

18.12.2013 21:15

Potřebuje Česká Lípa nové logo? Zastupitelé města se neshodli v názoru – od „je to zbytečnost“ až „je to moderní“. Osobně si ale myslím, že o tom musí rozhodnout hlavně občané města. A že možná více než logo potřebuje přehledné webové stránky s dobrým vyhledávačem – ty stávající jsou obsahem, uživatelským komfortem i grafikou hodně za zenitem.

Logo, které sjednotí komunikaci města, je moderní komunikační prvek a město ho dosud nemá. Uznávám, že by tiskovinám aj. slušelo, ale chci průhlednou zakázku a názor obyvatel města. Aktuálně jsou připraveny tři návrhy a je jen na nich, které jim bude připadat víc sexy. Hlavně mladí lidé mohou mít pro tuto věc cit a pochopení.

Otázka ale zní, zda potřebujeme logo. Pokud je nám tato potřeba prezentována s tím, že právě ono posune město kupředu, pak nesouhlasím. Občané si přece nezačnou města vážit jen proto, že ho odteď bude prezentovat srdíčko nebo lipový list. K takové úctě je potřeba vykonat ve veřejné práci víc – úcta k městu se začne hlavně odvíjet od toho, zda to je město k životu, nebo skomírající zapadákov. Zda ho řídí lidé se smyslem pro potřeby obyvatel, nebo s osobními zájmy. O tom bychom hlavně měli přemýšlet.

Když se vrátím k logu, jsem ráda, že zastupitelé přistoupili na návrh opoziční ČSSD dát návrhy loga k diskusi veřejnosti a prověřit důkladně ceny obvyklé za zakázky tohoto druhu. A na tom vztahu obyvatel k České Lípě je nejvyšší čas začít také pracovat. 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode