Chci podpořit nadané děti v našem městě!

23.02.2015 20:10

Zbytečně drahý projekt jsme zrušili, ušetřené peníze celé investujeme do rozvoje talentů z České Lípy.

Ve své kategorii jsou nejlepší v kraji, republice, někteří dokonce v Evropě či patří ke světové špičce. Nebo mají minimálně šanci se v budoucnu špičkou ve svém oboru stát. Takové jsou talentované děti, které jsou z České Lípy. A právě ty chce město Česká Lípa začít od tohoto roku systematicky a dlouhodobě podporovat.

"Jde nám o adresnou podporu jednotlivých dětí bez ohledu na to, jestli se věnují literatuře, sportu, kultuře nebo vědecké činnosti. Mnoho z nich vyrůstá ve slabých sociálních podmínkách, kdy rodiče na rozvoj jejich talentu nemají dostatek financí. Naší ideou je, aby s nimi město neztrácelo kontakt v momentě, kdy dočerpají finanční podporu. Chceme si tyto děti hýčkat jako rodinné stříbro, aby měli motivaci v České Lípě zůstat nebo se do ní minimálně vrátit," uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká a doplnila, že se v současné době podmínky podpory nadaných českolipských dětí připravují.

Na podporu talentovaných dětí je už v rozpočtu pro letošní rok připravených celkem 150 tisíc korun. Jde o peníze, které v předchozích třech letech město vynakládalo na pořádání krajské talentové soutěže Zlatý oříšek Libereckého kraje. Tu již město v letošním roce na základě rozhodnutí rady města pořádat nebude. Důvodem je především snižující se počet přihlášených dětí, nedostatečná angažovanost kraje a vysoké náklady na organizování soutěže.

"Chceme celou sumu, kterou máme k dispozici, investovat výhradně do podpory talentovaných dětí. Navíc, když město před třemi lety s organizací Zlatého oříšku Libereckého kraje začalo, chtělo vítěze soutěže podporovat dlouhodoběji, což se úplně nepodařilo. I když jsme nyní od organizace Zlatého oříšku ustoupili, část původní ideje díky cílené podpoře nadaných dětí konečně naplníme," doplnila Romana Žatecká.

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode