Česká Lípa rozprodává majetek. Za pár drobných…

20.03.2013 22:16

Pět a půl nemovitosti v součtu za zhruba 10 milionů korun celkem. Záměry takových prodejů z majetku města předložilo vedení města Česká Lípa dnes znovu k posouzení zastupitelům. ČSSD je zásadně proti.

Město se zbavuje majetků v situaci, kdy se trh s nemovitostmi propadá a jeho oživení se očekává nejdříve v roce 2014. Takže z prodejů získá pár drobných. A zbaví se domů ve středu města, zbaví se svého zlatého fondu.

Je pravda, že město Česká Lípa není zrovna vzorový hospodář – stav některých budov je k pláči, volají po investicích do střech, rozvodů, instalací. Z některých plynou do radniční kasy příjmy z pronájmu nebytových prostor nebo bytů. Posledních sedm let město tyto nemovitosti opečovávalo běžnou údržbou a do radniční kasy plynul alespoň nějaký příjem. Myslíme si, že na tom netřeba v nejbližší době nic měnit, nechť tak činí dál, dokud se ceny na trhu nemovitostí nezvýší. Od loňského května, kdy vedení města začalo prodeje nemovitostí připravovat, upozorňujeme na to, že to je uspěchaný krok, který potěší kupce – ten získá dům ve středu města za pár korun. Prodej většiny nemovitostí je pro ČSSD nepřijatelný, nepodporujeme záměry prodat nemovitosti, vyjma těch, které jsou ve skutečně havarijním stavu. Nechápeme tlak, s jakým ODS spolu s TOP09 protlačuje záměry prodejů v zastupitelstvu a nechápeme, proč je KSČM podporuje, byť zpočátku se stavěla k prodejům kriticky. Argument, že ještě neprodáváme, jen mluvíme o záměrech, neobstojí. Podle názoru ČSSD prostě není čas dobrých obchodů a nebudeme podporovat servírování zlatých vajec v podobě levných nemovitostí kupcům.

Mgr. Romana Žatecká, předsedkyně Klubu zastupitelů ČSSD  

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode