Česká Lípa po novu: brání mi vykonávat funkci zastupitele

25.11.2018 19:37

První krok nové českolipské radnice? Jestli čekáte něco velkého pro občany, aby bylo líp, tak jste vedle. První příkaz zněl: Odstřihnout.

Nejprve tedy sděluji touto cestou všem svým osobním i pracovním kontaktům, že moje nové kontaktní údaje, které jsem v pondělí rozeslala jako odstupující starostka, NEPLATÍ. Byly zneplatněny hned po ustavujícím zastupitelstvu, přístup do mailové schránky mi byl bez varování odepřen. A to i když jsme se s organizačním odborem, který má zajišťovat vše potřebné pro výkon funkce zastupitele – a já jsem zastupitelkou byla a dál jsem - výslovně dohodli, že moje starostovské telefonní číslo bude zrušeno a mailová adresa vedená na jméno, nikoli na starostovskou funkci (zatecka@mucl.cz) mi zůstane, byť v menší velikosti. V této schránce mám uložený veškerý poštovní archiv související s volebním obdobím a tedy zastupitelskou funkcí 2014-2018, také veškeré kontakty, směřují do ní informace různého druhu, a to i osobní. Bez varování mi ale radnice přístup odepřela, i když jsem stále zastupitelkou města a všem zastupitelům se nyní mailové schránky zřizují, aby s ohledem na GDPR nependlovala radniční pošta po různých internetových zákoutích. Tak nevím… Na jednu stranu město zaměstnává „odborníky“ na ochranu osobních údajů, na druhou stranu mi k mým osobním údajům znemožní přístup a ani nesdělí, jak s nimi bude naloženo, či jak s nimi mohu naložit já sama.

Tak si to shrňme. V každé slušné společnosti nebo úřadu se dodržují dohody. NEBO se v každé slušné společnosti nebo úřadu ponechá lidem odcházejícím dohodnutý termín, pár dnů na to, aby si zazálohovali svá data, vymazali ta osobní. V každé slušné společnosti nebo úřadu se prostě lidé k sobě chovají s pochopením pro svoje pracovní potřeby.

V žádném slušném úřadu veřejné správy se zastupitelům neházejí klacky pod nohy, ba dokonce jsem přesvědčená, že úřad nesmí zastupitelům znemožňovat výkon funkce zastupitele. Česká Lípa se ale ještě v době konání ustavujícího zastupitelstva v této ošklivé disciplíně stala přeborníkem. Své předchůdkyni Haně Moudré jsem v roce 2014 dala dostatek času, vlastně jsem to ani neřešila, přijde mi to nedůstojné. 

Protože úřad města Česká Lípa pod vedením Jitky Volfové (ANO2011) mi znemožnil přístup k informacím, které potřebuji k výkonu své funkce zastupitelky města Česká Lípa i zastupitelky Libereckého kraje, a ani mi nedal možnost, ani jeden jediný den, abych všem svým kontaktům sdělila, že mi mají od nynějška posílat informace, pozvánky, materiály k jednání apod. na jinou mailovou adresu. Co například právě teď nemám a potřebuji? Akce naplánované v kalendáři do konce letošního roku, taky všechny informace k úterní schůzku krajského zastupitelstva, materiály pro jednání výboru, informace potřebné pro středeční valnou hromadu Sdružení Českolipsko, informace o nezbytných zákonných krocích v registru oznámení po změnách vedení města atd.

Chci věřit, že jde pouze o nedomyšlené rozhodnutí a že taková řešení „na sílu“ nebudou pravidlem. Každopádně nová starostka České Lípy Jitka Volfová (ANO2011) dojemně před svým zvolením řekla, že nebude zapomínat na děkuji, prosím a omlouvám se. Právě dostala první příležitost ono OMLOUVÁM se vyslovit.

Platné kontakty: r.zatecka@gmail.com, tel. 777 225 539.

Děkuji za pochopení, jinou cestou sdělení změny ani po 5 dnech od podání oficiální stížnosti na skutečnost, že mi Městský úřad v České Lípě znemožňuje výkon funkce zastupitelky, nemám.   

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.