26 dnů do voleb: Česká Lípa nesmí být jen montovnou

19.09.2010 15:28

Skoro 1400 propuštěných z Delphi Packard bude pro Českou Lípu pořádná porce starostí. Město bohužel nemá kompetence v zaměstnanosti, dokáže vytvořit jen několik málo nových pracovních míst, které rozhodně situaci tak velké masy lidí nevyřeší. Politické špičky města mohou jedno jediné – aktivně hledat nové investory do své průmyslové zóny. Aktivně vyjednávat s vládními agenturami, aktivně se nabízet. Hledat investory, kteří nepřinesou městu jen další montovny, ale výrobu s vyšší přidanou hodnotou.

Tady ale nepřichází řešení v řádu měsíců a kouzelné slůvko zní „aktivně“. Po informaci o propouštění v Packardu jsem čekala veřejnou informaci o tom, jak se vyvíjí hledání investorů, co dělá město Česká Lípa pro to, aby je přivedlo, co v minulosti učinilo a jak jednání povede ve světle šokujících informací z Delphi Packard dál. Taková zpráva nepřišla. I to je pro mne signál, že je třeba změnit politické vedení radnice. Musí přijít lidé, kteří chtějí pomoci a hledají si k němu aktivně cesty. Nečekají, jednají. Umějí využít svůj vliv i zázemí své politické strany.

ČSSD pomoci umí – pokud jde o Packard, hejtman Eichler se jednoznačně postavil na stranu jejich nároků na odstupné a udělal v té věci konkrétní kroky. Město Česká Lípa zatím jen mlčí. Pokud se vám to zdá málo, dejte svůj hlas v komunálních volbách ČSSD.         

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode