22 dnů do voleb: Tak trochu jiné informace

23.09.2010 20:48

Přečetla jsem si u konkurence (nazvala bych ji Fialové šílenství, neb my jsme pro ni Oranžáda), jakým hitem jsou v České Lípě Městské noviny. Rozhodně jim neberu jejich význam, ale informační hodnota se blíží nule. Jejich vzhled je přímo děsivý, včetně spousty technických i jazykových chyb. A že jsou hitem pro důchodce a ty, kdo nemají internet? To asi ano, ale i tak by mohly být IN.

Mít zajímavou grafiku, stravitelný rozsah – a hlavně srozumitelné články. A měly by více informovat o tom, co je nového na radnici a co se připravuje. Co se děje ve školních rozhlasech mě totiž nezajímá tak, jako nejrůznější úřední změny. Jenže domoci se posunu v obsahu i formě se za čtyři roky nepodařilo. To říkám zodpovědně jako členka jejich redakční rady.

A tak Městské noviny zůstávají velmi obstarožním informačním médiem v dávno nemoderním kabátě se zbytečně mnoha děravými kapsami. Za 1,3 milionu korun za rok se dá pořídit informační periodikum, které osloví mnohem více lidí. A možná je i zaujme a pobaví. Argumenty o tom, že se musíme držet staré suché větve kvůli dědečkům a babičkám je směšný. Proč by senioři neměli dostat informace, které se jim mohou hodit, zpracované přehledně a srozumitelně?

A webové stránky? Dohledat na nich cokoli je horror. Ale právě jsem se dočetla, že se spustí stránky nové. Nechám se překvapit.    

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode