16 dnů do voleb: Varování má cenu zlata

29.09.2010 01:11

Když sleduju letošní povodňovou aktivitu Ploučnice, je mi jasné, že jestli něco Česká Lípa nutně potřebuje, je to varovný systém. Stránky Městského úřadu obsahují krizová telefonní i mailová spojení, ale když chcete vědět, jak se výška Ploučnice v nejbližší době pohne, máte smůlu. Odkazy na související stránky s povodňovou (tentokrát) předpovědí chybějí stejně jako aktuální informace a prognózy pro občany tohoto města s patřičnými doporučeními. A tak děkuji Facebooku a všem aktivním přispěvatelům, které napadlo, že tyto odkazy mají v případě hrozby nárůstu hladiny cenu zlata a předávali dál každou informaci o vodě, na kterou narazili. Dohledala jsem se k čerstvým informacím také a poslala je kamarádce, která se na Slovensku strachovala, jestli další povodeň znovu neohrozí její dům.

Volební program má už ČSSD hotový, nicméně já jsem si uvědomila, jakou cenu mají pro lidi ve městě i mimo město rychlé a včasné informace. Proto zcela jistě budu prosazovat zavedení varovného SMS systému v krizových situacích. Existuje-li totiž rychlá a přímá možnost, jak varovat lidi, kteří jsou v ohrožení, pak má cenu zlata a náklady na pořízení takové služby jsou v porovnání s tím zanedbatelné. Bleskurychlá varovná smska může zachránit majetky i životy. Zkušenosti z letošního léta napovídají, že musíme být připraveni. 

ČSSD v České Lípě pomohla finančními dary lidem, kterým povodeň zasáhla do života. Prevenci a ochraně dalších majetků se bude věnovat v dalším volebním období. Naše kandidátka má číslo 6, dejte nám svůj hlas, pokud chcete mít na radnici lidi s empatií a snahou rychle a účinně pomoci.      

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode