14 milionů dotací rozděleno!

12.06.2015 22:54

Zastupitelstvo města Česká Lípa rozdělilo na svém červnovém zasedání mezi nejrůznější organizace ve městě necelých 14 milionů korun ze sedmi dotačních programů. U všech schválených dotací se zastupitelé řídili doporučením výborů zastupitelstva a komise pro dopravu a prevence kriminality.


Nejvíce peněz z dotačních programů zastupitelé přerozdělili na podporu celoroční činnosti jednotlivých organizací, přispívalo se však také na jednotlivé kulturní, investiční nebo školní akce nebo na mezinárodní reprezentaci. Největší objem peněz byl tradičně přerozdělen v rámci sportovních dotací, a to celkem 8,4 milionu korun. Absolutně nejvyšší příspěvek získala TJ Lokomotiva, a to zhruba 1,2 milionu korun. Mezinárodní festival Lípa Musica obdržel v rámci kulturních grantů avizovaný příspěvek 400 tisíc korun, podpořeny byly i další kulturní organizace jako Divadelní klub Jirásek, Filosofický klub Progres nebo Kulturní ŠUM. V rámci sociálních grantů byl podpořen např. Nízkoprahový klub Koule Farní charity Česká Lípa nebo činnost českolipského K-centra.

"Stále platí, že pro příští rok chceme dotační programy upravit podle zpětné vazby, kterou od žadatelů získáme.  První kolo připomínek již proběhlo, chceme v průběhu podzimu získávat další a podle nich nastavit dotační programy na rok 2016. Změnit by se měla především kritéria posuzování žádostí, ke změně může dojít také ve struktuře dotačních programů nebo v rozdělovaných částkách," uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

 Na červnovém zasedání zastupitelé zrušili dotační program v oblasti cestovního ruchu. Peníze z programu, celkem 120 tisíc korun, by měl být převeden do Fondu rady města, stejně jako nedočerpané peníze z dalších dotačních programů. Žádost o peníze tak lidé mohou podávat právě do Fondu rady.

Zdroj: www.mucl.cz

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode